05 WRZ 2016

2 sezon Extraliga rozpoczęty...

31.08.2016 o godz.17.00 na orliku Rządz rozpoczęliśmy zmagania o Mistrzostwo Miasta Extraliga Grudziądz. Tytułu Mistrzowskiego broni zespół Skoda BS Auto ,który  wygrał wszystko co było do wygrania na grudziądzkiej arenie.

Oranje-Rossmann  1(1)-(3)4

Pierwszy mecz sezonu nie zafundował nam wielu emocji zespół Radka przez cały mecz kontrolował jego przebieg prowadząc do przerwy 3-1. Po przerwie mimo wielu okazji do zdobycia bramki Rossmann dorzuca tylko 1 trafienie i ustala wynik meczu na 4-1.

Bramki:

Oranje: Szczygieł

Rossmann: Mączkowski,Chmielewski,Drzymalski Robaczewski

MVP: Kiełpiński

Lemigo Grudziądz-Jeronimo Martins Polska Grudziądz  2(2)-(2)8

Przed meczem wszyscy byli ciekawi jak zaprezentuje się Jeronimo  debiutant w Extralidze. Patrząc na protokoły meczowe na papierze Jeronimo wydaje sie mieć jedną z mocniejszych drużyn w lidze,która bedzie walczyła o Mistrzostwo lecz przeciwnik pokazał w 1 połowie ,że łatwych pkt nie ma.W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana czego nie spodziewali sie zgromadzeni kibice jak i zespół Jeronimo . Lemigo grało mądrze z tyłu i starało się wprowadzać grożne kontry ,które przyniosły im 2 bramki i niespodziewany remis 2-2 do przerwy. Po przerwie drużyna Jakuba wyraznie opadła z sił i gubiła krycie w obronie co skrzętnie wykorzystywał przeciwnik a najbardziej Strzelczyk , który był w swietnej dyspozycji strzelając 5 bramek. Mecz kończy się wynikiem 8-2 dla Jeronimo ,które miało zdecydowanie wiecej sił i woli zwycięstwa od  Lemigo.

Bramki:

Lemigo: Czaczkowskix2

Jeronimo: Strzelczyk x5,Pokusińskix2 ,Gmiński

MVP: Strzelczyk

CPDiPR-Czarni Grudziądz  0-7  (0-1)

Mecz ,który miał tylko swoje emocje w pierwszej połowie . Zespoły przystąpiły z wielkim respektem do przeciwnika nikt nie chciał sie otworzyć i stracić pierwszy bramki .Jedyną bramke do przerwy strzelił Filipek po szybkim i mądrym rozegraniu rzutu wolnego przez Elminowskiego.Na drugą połowe lepij wyszła ekipa Czarnych ,która strzeliła szybko 2 bramki czym ustawiła sobie mecz. Mimo licznych okazji zespół Sławka dorzucił jeszcze 4 bramki i swoje pierwsze spotkanie wygrał w stosunku 7-0.

Bramki:

CPDiPR

Czarni:Rykowskix2, Elminowskix2, Filipek.P , Strzębała, Kopczyński

MVP: Rykowski

Vischer Caravelle - Skoda BS Auto 2 : 14  (0:8)

Mecz od samego poczatku pod dyktando aktualnych mistrzów.Drużyna Mariusza narzuciła swój styl gry i systematycznie trafiała do siatki rywala.Drużyna Vissherow stawiała opór i walczyłą do samego końca, lecz było to za mało na świetnie dysponowaną drużyne Skody.

BRAMKI:

VISSCHER-Wyliński ,Batiuk

SKODA- Marszałkiewicz,Szczepaniak,Żyżyński x 3, Cywka x 2,Majka x5,Studziński,Szeferski

MVP: Majka

Olimpia Drzycim - Venture Industries  9 : 4  (1:0)

Przed meczem mogło się wydawać że czeka nas sensacja ze względu na to , iż ekipa Jarka pojawiłą się w 6 osób bez zmienników,zaś drużyna Sławka miała liczne zmiany.Początek spotkania bardzo zachowawczy, obie ekipy nie chciały popełnić głupich błędów w obronie i mamy wynik 1:0 dla Olimpii. W drugiej połowie świetna serią strzelecką popisał się Marcin Janus i dał pewne kilkubramkowe prowadzenie ekipie Jarka.W dalszej części drugiej połowy ekipa Sławka stwierdziła ,że nie ma nic do stracenia i ruszyła do ataku co poskutkowało strzeleniem kilku bramek i wiarą chociażby w remis, lecz piekna akcją popisał sie Mickiewicz dobijając rywali którym nie starczyło juz czasu aby zagrozić drużynie rywala.