19 SIE 2017

Bezbarwna Skoda kontra TGV z Drzycimia

Mecz o Superpuchar Extraligi zapowiada start nowego sezonu.

Mecz zapowiadał sie bardzo ciekawie niepokonana w rozgrywkach Extraliga Grudziądz Skoda a z drugiej strony Drzycim z duzymi aspiracjami na zwyciestwo po letnich transferach .Na papierze obie ekipy wyglądaja świetnie ale wiadomo ze boisko najlepiej weryfikuje przygotowanie do meczu.

Od pierwszego gwizdka sędziego widać było wielkie zaangazowanie ,determinacje i wole zwycięstwa w drużynie Jarka,grali twardo na pograniczu faulu czym bardzo zaskoczyli Skode ,która nie mogła sobie z tym poradzic przez 10minut.Po tym fragmencie meczu gra sie wyrownała było dużo walki i kilka skladnych akcji z obu stron parad bramkarskich i slupek po stronie Skody.W 18 minucie indywidualną akcja popisał sie jeden z najlepszych strzelców Ligi Marcin Janus i zrobiło sie 1-0.W odpowiedzi po 30s Michał Majka strzela z 7metrów lecz zatrzymuje go dobrze dysponowany tego dnia Paweł Zadrużyński.23 minuta przynosi nam piekną bramke na 2-0 ,której autorem jest ponownie Janus. Niespodziewanie lecz zasłużenie Drzycim prowadzi do przerwy 2-0.

W drugiej połowie wszyscy zgromadzeni kibice czekali na lepsza dyspozycje Skody i odwrócenie losów spotkania.

Po wznowieniu gry widać było ze nic sie nie zmieni Drzycim grał swoją piłke nie pozwalał Skodzie na rozwinięcie skrzydeł i skutecznie powiększał swoją przewage strzelając kolejne bramki ,których autorami byli:Szmelter,Janus i Olszewski.Na tablicy wynik 5-0 i wtedy juz było wiadomo ze przy tak dobrze dysponowanej ekipie Jarka aktualny Mistrz nic juz nie zrobi.Ostatnie 6 minut to wymiana ciosów bramka za bramke Majkax3 oraz Górski po stronie Skody Janus,Sobolewski i Lonser dla Drzycimia .Po dobrym meczu na otwarcie sezonu wygrywa Olimpia Drzycim 8-4 .Wynik spotkania jak najbardziej sprawiedliwy gdyz tego dnia Skoda nie miała atutów zeby przeciwstawic sie bardzo dobrze grającej druzynie z Drzycimia.

Skoda przegrała swój pierwszy mecz od powstania rozgrywek Extraliga Grudziądz .Wygrała 38meczy i ta seria sie wlasnie  zakończyła.

23.08.2017 rusza nowy sezon 2017/18 zobaczymy czy w lidze Drzycim będzie prezentował forme z Superpucharu oraz jak po 1 porazce bedzie grała druzyna Mariusza.