25 SIE 2017

MECZE 1 KOLEJKI

Rossmann-Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego 3-1

DRUGI MECZ 1 KOLEJKI JUŻ POKAZAŁ,ŻE NIE BĘDZIE ŁATWO Z OBIEMA DRUŻYNAMI. OD SAMEGO POCZATKU SPOTKANIA MECZ STAŁ NA WYSOKIM POZIOMIE.DUŻO WALKI,WYSOKI PRESING, SZYBKA WYMIANA AKCJI SPRAWIŁY ,ŻE DZIĘKI TYLKO DOBREJ POSTAWIE OBU BRAMKARZY WYNIK DO PRZERWY NA TABLICY WIDNIAŁ REMISOWY.DRUGA POŁOWA ZACZEŁA SIĘ TAK SAMO AGRESYWNIE W POZYTYWNYM ZNACZENIU TEGO SŁOWA ,LECZ WIĘKSZY NACISK DRUŻYNY MACIEJA SPRAWIŁ ,ŻE TO WLAŚNIE ONI PO BŁĘDZIE BRAMKARZA I PRZYTOMNOŚCI PAWŁA FRENCLA WYSZLI NA PROWADZENIE. DRUŻYNA ROSSMANA POMIMO WIELU DOGODNYCH SYTUACJI NIE POTRAFIŁA ZNALEŻĆ DROGI DO GRAMKI, AŻ W KOŃCU W 14 MINUCIE PIŁKA ZATRZEPOTAŁA W BRAMCE. WYNIK NA TABLICY 1:1.DRUŻYNA ROSSMANA PO TYM GOLU JAKBY ZWIETRZYŁA SWOJĄ SZANSĘ NA WYGRANĄ I POSZŁA ZA CIOSEM CZEGO EFEKTEM BYŁY KOLEJNE DWIE BRAMKI, KTÓRE PRZYPIECZĘTOWAŁY PIERWSZE 3PKY W NOWYM SEZONIE EXTRALIGI.GRATULUJEMY

Studio Łazienek Czarni Grudziądz-Oranje 4-1

Mecz rozpoczynający zmagania Extraligii w nowym sezonie zapowiadał się bardzo ciekawie ,gdyz obie ekipy dokonały wzmocnień w okienku transferowym.Poczatek meczu należał do Studia ,ktorzy obijali słupki za sprawa Strzębaly i Rykowskiego lub dobrze bronił Bielicki .Oranje nastawiało sie na gre z kontry (2 z nich mogly zakonczyć sie golem gdyby nie Dedynski )nie chcac za bardzo sie otwierac w 1 połowie meczu.W 18 minucie meczu wynik spotkania z rzutu wolnego otwiera "Ryki" .Oranje 3 minuty  po stracie bramki doprowadzają do remisu a strzelcem bramki jest Szczygieł.W 24 minucie bramke na 2-1 strzela niezawodny tego dnia Rykowski i tak oba zespoły schodza na przerwe.Druga połowa przebiega pod dyktando zespołu Darka ,wiele składnych akcji strzalów na bramke Bielickiego ,ktory ratował swój zespół kilkoma swietnymi interwencjami lecz przy strzałach Filipka M oraz Kawalerskiego nie miał nic do powiedzenia. Zasłużone zwycięstwo ekipy Studia 4-2

Skoda BS Auto -Żubry  5-0

Debiutanci w Naszej lidze tego dnia byli tylko tłem dla aktualnego Mistrza nie potrafiąc dobrze zagrozic bramce Skody.Jedynie słaba skuteczność przyczyniła sie do tak niskiego wyniku zwycięskiej druzyny ,w ktorej bardzo dobre zawody tego dnia rozgrywał Marszałkiewicz wybrany najlepszym zawodnikiem tego meczu.Po tak lekkiej przeprawie już 30.08 Skoda bedzie miala w 2 kolejce okazje do rewanżu za Superpuchar mierząc sie z zespołem z Drzycimia o godz.20.00

Bramki

Skoda:Majka x3,Brudniewicz,Holewski

Marszałkiewicz-3pkt

Majka-2pkt

Szeferski-1pkt

Lemigo-olimpia Drzycim 3-5

Olimpia po wygranej w Superpucharze chciała pokazać swoją siłe od 1 kolejki. Obie ekipy przystępowały do zawodów z brakiem kilku wartościowych zawodników co zwiastował wyrównany mecz.Od poczatku spotkania gra była wyrównana zespoły stwarzały sobie sytuacje bramkowe co cieszyło zgromadzonych tego dnia kibiców.Lepsza skutecznością pod bramka wykazała sie druzyna Jarka ,która na przerwe schodziła z wynikiem 3-1.W drugiej części meczu gra nie ulegla zmianie obie ekipy dązyły do strzelania kolejnych goli.Po końcowym gwizdku zasłużone zwycięstwo odnosi Drzycim 5-3 a Lemigo bedzię długo rozmyślało o 100% sytuacjach ,ktorych nie wykorzystali.

Lemigo : Szwagiel x2,Nowakowski

Olimpia:Szulcx2,Fiałkowski,Olszewski,Sudoł

Szulc-3pkt

Szwagiel-2pkt

Olszewski-1pkt

4FUN-Piłkarska Młodziez 3-3 (1-0) zaległy

Mecz dwóch debiutantów w Naszej lidze zapowiadał sie bardzo ciekawie ze wzgledu na to co pokazaly obie ekipy w swoich pierwszych meczach.Od pierwszego gwizdka z obu stron nie bylo zadnej kalkulacji kazdy chcial jak najszybciej strzelic pierwszą bramke .Mimo kilku swietnych okazji pod kazda bramką do przerwy mamy tylko 1-0 dla 4FUN po strzale w okienko Wachowiaka.Po przerwie "Młodziez"rusza do ataku chcąc strzelic bramke na 1-1 ,ktora z przebiegu im sie nalezała lecz na posterunku zawsze był broniący kapitalnie "Sliwa".Co sie nie udalo z akcji to wpadło z rzutu wolnego za sprawą Nowackiego ,który wykorzystał gapiostwo muru i strzelił pod poprzeczke.Na 2-1 po dobrze rozegranym rzucie roznym strzela kpt Jarek Kuc lecz przeciwnik odpowiedział tym samym a strzelcem gola został "Gumiś".Kolejne minuty to ataki z obu stron dobre interwencje golkiperów az do fatalnego blędu Sosnowskiego ,który puszcza kuriozalnego gola i 4FUN był blisko kolejnego zwyciestwa w lidze.Powiedzenie "Dopóki piłka w grze..."sprawdziło sie w tym spotkaniu za sprawą Kruszewskiego ,który zdobywa bramke na 3-3 20 sekund przed końcem meczu ustalając tym samym wynik meczu.Warto dodać ,ze był to jeden z lepszych meczy jakie mieliśmy przyjemność oglądać we wszystkich sezonach Extraligii w Grudziądzu.

4FUN:Wachowiak,Kuc,Markowicz

Piłkarska:Kruszewskix2,Nowacki