Wybierz ligę

Aktualności

17 LIP 2018

Skoda oraz Gresta po Mistrzostwach Polski

 Finały Mistrzostw i Pucharu Polski w Futbolu Sześcioosobowym za nami. Przyszedł więc czas na kilka słów podsumowania najważniejszej imprezy sezonu 2018 dla grudziądzkich zespołów.

Zespół dowodzony przez Mariusza Żyżyńskiego słabo zainaugurował rozgrywki MP. W swoim pierwszym meczu ulegli ekipie  Voip24sklep.pl 3-1 a jedyną bramke zdobył Janusz Marszałkiewicz. W kolejnym spotkaniu pewnie pokonują najsłabszą ekipe tego turnieju Lubnar Lublin w stosunku 6-2 inkasując cenne 3pkt.Na liste strzelców wpisali sie:Mariusz Żyżyński, Przemek Nowaczek,Michał Cywka, Karol Holewski oraz najlepszy strzelec Naszej ligi Michał Majka.W ostatnim meczu sobotnich zmagań Skoda miała szanse dolączyć do ekip ,ktore w tabeli miały po 6pkt lecz jak sie pózniej okazało Ladziński był zdecydowanie lepszym zespołem i jako jedyny nie przegrał tego dnia żadnego meczu pokonując Skode 5-2.Bramki strzelali: Przemek Nowaczek oraz Dawid Górski.Po pierwszym dniu Finałów Skoda do 2 miejsca traciła tylko 3pkt i nadal miała wszystko w swoich głowach oraz nogach.

Drugi dzień zmagań przyniósł nam niesamowite emocje i walke każdej drużyny o awans do upragnionego finału. Skoda swój pierwszy mecz grała z Mistrzem Rzeszowa Tecza Wysock(jak sie pózniej okazało z Mistrzem Polski 2018r).Skoda po fantastycznym meczu oraz niesamowitej pogoni w ostatnich minutach remisuje ostatecznie 3-3(3min przed końcem przegrywając 3-1).Bramki w tym meczu strzelali :Remigiusz Chojnowski oraz wracający po kontuzji Bartosz Rybiński x 2. Ostatnim przeciwnikiem Skody był Redar Słupsk .Stawką tego meczu było 4 miejsce w grupie i walka o brązowy medal MP. Po wyrównanym i emocjonującym meczu wygrywamy ze Słupskiem 4-2 i meldujemy sie w meczu o 3 miejsce a Naszym przeciwnikiem jest Voip24sklep.pl.Bramki w ostatnim meczu strzelali: Bartosz Rybiński, Michał Majka , Michał Cywka oraz Janusz Marszałkiewicz.

W meczu o 3 miejsce Skoda po wspaniałym meczu ulega ponownie ekipie Voip24sklep.pl tym razem w stosunku 6-5. Bramki strzelali: Janusz Marszałkiewicz,Bartosz Rybiński, Przemek Nowaczek , Remigiusz Chojnowski oraz Michał Majka.

Skoda w Mistrzostwach zdobyła 16 bramek tracąc 15

 

W Pucharze Polski reprezentowała Nas Gresta EspackSadowska pod dowództwem Grzegorza Fettera. W swoim pierwszym meczu remisują z wymagajacą ekipą Peca Galaktyczni 3-3 a bramki strzelali: Damian Lonser, Wojciech Ernest oraz Piotr Żurek. W drugim swoim meczu Gresta pewnie i zdecydowanie pokonuje Perłe Lublin 6-0.Na liste strzelców wpisali sie:Piotr Brachucki , Grzegorz Sułkowski , Patryk Olszewski oraz Dawid Szpankiewicz x2. W ostatnim meczu sobotnich zmagań Gresta podejmuje Mistrza Polski z 2016r Dar-Tech .Na boisku działo sie wiele nie końiecznie wszystko było związane z futbolem lecz to Gresta pewnie wygrywa 6-2 i jako lider po pierwszym dniu czeka na Niedziele.Bramki strzelali: Wojciech Ernest , Adam Kolmajer , Damian Lonser , Dawid Szczukowski oraz Grzegorz Sułkowski.

W pierwszym meczu niedzielnych zmagań Gresta remisuje z ekipą Per La Vita 1-1 a jedyną bramke strzela Dawid Szczukowski. W piątej kolejce Gresta mierzy sie z aktualnym vice mistrzem Extraligii MM Logistics ze Słupska. Wygrana w tym meczu 2-0 gwarantuje nam Finał Pucharu Polski  , w którym zagramy z Perła Lublin.W ostatnim meczu grupowym bramki strzelali : Wojciech Ernest oraz Dawid Szczukowski.

W wielkim finale pierwsza połowa to typowe piłkarskie szachy. W drugiej części gry obie ekipy czyhają na błąd rywala. Ten pojawia się w 20 minucie. Rafał Stępień przejmuję piłkę i wychodzi  sam na sam z golkiperem Gresty. Po chwili sędzia wskazuje na środek boiska. Mamy 1:0 dla Perły. Końcówka to ataki Gresty o doprowadzenie do remisu i ewentualnych rzutów karnych.Jednak  dobra defensywa Perły, pozwala im dowiezc wynik do końca meczu.

Gresta w turnieju zdobywa 18 bramek tracąc zaledwie 6

Daniel Semrau - wybrany Najlepszym bramkarzem Pucharu Polski

 

Chcemy bardzo podziekować Naszym zespołom za godne reprezentowanie Naszego miasta oraz za bardzo dobry wynik sportowy. 

Gratulujemy wygranym, współczujemy przegranym.

Zapraszamy za rok na kolejne Finały do.......

 

Ostatnie wiadomości

Partnerzy

Patronat medialny

Wybierz województwo i miasto