03 LIP 2016

Turniej zakończony zwycięstwem...Skoda BS Auto w podwójnej koronie

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądz

02.07.2016 godz. 8.45 rozpoczynamy turniej od losowania grup.Losowanie było dość łaskawe dla ekip gdyż w grupach znalazły sie po 2 drużyny z pierwszej 4 w lidze. W fazie grupowej graliśmy 2x10min ,półfinały 2x12, finał i mecz o 3 miejsce 2x15min.

1grupa

Drzycim

Venture

Skoda

Rossmann

W tej grupie prym wiodła Skoda wygrywając swoje 3 mecze chociaż nie przyszło jej to łatwo ogrywając ekipę Radka 3-1 po zaciętym meczu. W meczu z Drzycimiem Skoda prowadząc 4-1 dała sobie strzelic 3 bramki i na 4min pred końcem było 4-4 i wszyscy spodziewali sie niespodzianki do której jednak nie doszło . Skoda dorzuciła 3 bramki i wygrała 7-4i z 1 miejsca awansowała do półfinału.

Drugiego półfinaliste poznaliśmy po zacietej walce oraz grze do samego końca . W meczu który decydował o 2 miejscu spotkali sie Rossmann -Drzycim. Tym pierwszym wystarczył remis lecz obie drużyny grały o pełną pulę. 5minut przed zakonczeniem meczu Radek wyprowadza Rossmanna na prowadzenie i duż niespodzianka była blisko,jednak Drzycim za sprawą Szulca i Kobylarza wygrywa 2-1 przy duzym wkładzie w ten sukces golkipera Aleksander Kufel.

Wyniki

Skoda-Rossmann 3:1, Drzycim - Venture 5-1 ,Skoda -Drzycim 7-4 ,Venture -Rossmann 0-4, Skoda - Venture 8-1 , Drzycim- Rossmann 2-1

Czarni

W tej grupie do małej niespodzianki doszło juz w 1 meczu gdzie Czarni wygrali z Lotniskiem 2-1, w drugim meczu problemów z Wzu nie mialo CPDiPR.

W drugiej kolejce Czarni remisuja z CPDiPR a Lotnisko zdobywa upragnione 3pkt i przed ostatnimi meczami mieliśmy ciekawą sytuację Czarni i CPDiPR po 4pkt Lotnisko 3 i czekał ich mecz z ekipą Macieja , której wystarczał remis. Czarni pewnie wygrywają i kończa na 1 miejscu Lotnisko po emocjonującym meczu i swietnych okazjach z obu stron wygrywa 5-2 i melduje sie również w półfinale.

Wyniki

Czarni-Lotnisko 2-1, CPDiPR-Wzu 6-0, Lotnisko-Wzu 9-1, Czarni-CPDiPR 1-1, CPDiPR- Lotnisko 2-5, Czarni- Wzu 9-1

Skoda- Lotnisko 9-2

Mecz bez historii całkowita dominacja drużyny Mariusza i zasłużony awans do Finału

Drzycim- Czarni 1-1  2-1k

Mecz na wysokim poziomie w którym duża rolę odegrali bramkarze kończy sie w regulaminowym czasie wynikiem 1-1 i o awansie do Finału decydują rzuty karne w ,których wygrywa zespól z Drzycimia i 2 raz dzisiejszego dnia zmierzy sie ze Skodą .

Mecz o 3 miejsce

Czarni -Lotnisko 2-3

Na prośbe kapitanów mecz był rozgrywany 2x10min. Był to najładniejszy mecz całego turnieju obie drużyny mimo braku sił zagrały na 120% i zostawiły serce na murawie. Wiele swietnych okazji z obu stron lecz jedyną bramke w 1 połowie zdobywa Chodyna 4s przed gwizdkiem kończącym 1 część. Po przerwie Czarni ruszają ostro do ataku i strzelają 2 bramki za sprawą Filipek M oraz Kawalerski P, mogli sie pokusić o 3 lecz zabrakło szczęścia lub sił w wyprowadzeniu kontry. Lotnisko nie mając nic do stracenia rzuciło sie na rywali grając razem z golkiperem na połowie Czarnych, po jednej z takich akcji i przypadkowym strzale bramkarza Lotniska Wozniaka piłka wpada do bramki i mamy 2-2.W momencie gdy ekipa Czarnych myślala juz o karnych 12sekund przed końcem meczu Zakrzewski P strzela 3 bramke rewanżując sie Czarnym za porażkę w grupie i daje swojemu zespołowi 3 miejsce w turnieju.

Finał

Skoda-Drzycim

4-1

W finale wszyscy spodziewali sie niespodzianki . Jednak jak pokazało boisko Skoda tego dnia była za mocna dla pozostałych ekip z którymi grała.Narzuciła swój styl gry i nie dała żadnych złudzeń młodej drużynie Jarka. Mimo wielu paradom Kufla Skoda i tak pokonała Drzycim 4-1 po bramkach Majkax2 ,Rybiński oraz samobójcza Gwizdały.Honor dla dobrze grającej w rozgrywkach drużyny Drzycimia uratował Szulc , który wrócił do gry po prawie 2miesiącach przerwy.